• IX Ogólnopolski Marsz Pokoju HDK PCK 2013
  • Akcje Krwiodastwa w 2015 Więcej
  • Mistrzostwa Polski w Szachach Bielsko Biała
  • Zbieramy pieniążki i żywność dla potrzebujących wspólnie w Tesco
  • Przekazanie rowerka rehabilitacyjnego Więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wolontariusze Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża pod namiotem w Niemczech

 

Młodzież Szkolnego Koła PCK reprezentująca Branżową Szkołę I Stopnia nr 4 w Bielsku –Białej w dniach od 29 lipca 2023r. do 5 sierpnia 2023r. uczestniczyła w obozie namiotowym na Kempingu w Almke niedaleko Wolfsburga. Organizatorem obozu był Niemiecki Czerwony Krzyż KV Wolfsburg.

Podczas obozu Młodzieżowego Czerwonego Krzyża (JRK) w Almke niemiecko-polska grupa odwiedziła także partnerskie miasto Wolfsburg. Mogliśmy odwiedzić siedzibę Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Wolfsburgu oraz zapoznać się z działaniami prowadzonym przez to stowarzyszenie. Ważnym punktem tego dnia było nasze spotkanie z Panią burmistrz Angeliką Jahns w sali wykładowej Domu Kultury Alvar Aalto. Pani burmistrz opowiedziała nam historię miasta Wolfsburg w której ważną rolę odgrywa siedziba koncernu Volksawagen.

Z pewnością ogromną atrakcją dla młodzieży była wizyta w muzeum samochodowym AUTOSTAD, gdzie uczniowie mogli podziwiać modele aut z różnych dziesięcioleci. Duże emocje wzbudziła również możliwość pobytu w salonach samochodowych, w których młodzież bez żadnych ograniczeń sprawdzała niezawodność takich marek jak SEAT, AUDI, VW czy SKODA.

Podczas obozu młodzież z Bielska-Białej aktywnie uczestniczyła w programie przygotowanym przez organizatorów. Były to różnorodne warsztaty np. malowania koszulek indonezyjską techniką batiku, robienia obrazków z nici, czyli popularny String Art. oraz zajęcia sportowe i gry terenowe. W ramach pierwszej pomocy cała społeczność obozowa podjęła wyzwanie na wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej
w trybie ciągłym w ciągu 24 godzin. Wymagało to od uczestników samodyscypliny by zadanie zakończyło się sukcesem.

Niemiecki Czerwony Krzyż dał polskiej młodzieży szansę na cieszenie się wakacjami
i poznanie uroków Dolnej Saksonii. Byliśmy zbudowani gościnnością gospodarzy. Porozumiewanie z dnia na dzień stawało się łatwiejsze i przyjemniejsze dla nas wszystkich. Opuściliśmy Almke z wieloma wrażeniami i nawiązanymi, nowymi kontaktami.

Nasze spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób i organizacji.  Przede wszystkim dziękujemy OR PCK w Bielsku-Białej, który dofinansował częściowo nasz pobyt w Niemczech.Marzena Kozłowska-Wolny
opiekun SK PCK
Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 w Bielsku-Białej