• IX Ogólnopolski Marsz Pokoju HDK PCK 2013
  • Akcje Krwiodastwa w 2015 Więcej
  • Mistrzostwa Polski w Szachach Bielsko Biała
  • Zbieramy pieniążki i żywność dla potrzebujących wspólnie w Tesco
  • Przekazanie rowerka rehabilitacyjnego Więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Klub Niepełnosprawnego Honorowego Dawcy Krwi DAR ŻYCIA w Szczyrku
W dniu 01.06.2011r. z inicjatywy osób niepełnosprawnych pracujących w Zakładzie Pracy Chronionej CKiR Orle Gniazdo w Szczyrku powstał Klub Niepełnosprawnego Honorowego Dawcy Krwi PCK „Dar Życia” .

Celem klubu jest pomoc innym poprzez edukację zdrowotną oraz organizowanie akcji krwiodawstwa. Największą tego typu akcją jest coroczne oddawanie krwi w dniu 3 maja połączone z odpustem w pobliskim Sanktuarium Maryjnym. Do tej pory miały miejsce 4 tego typu akcje.

Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami do dołączenia do naszego klubu.
Klub Niepełnosprawnego Honorowego Dawcy Krwi PCK „Dar Życia” organizuje warsztaty dla osób niepełnosprawnych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej „MY TEŻ MOŻEMY RATOWAĆ ŻYCIE”.


Pierwsze warsztaty odbyły się w dniach 1-3.XII.2011 w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo w Szczyrku . W szkoleniu prowadzonym przez instruktorów Bielskiego Pogotowia Ratunkowego  oraz  Beskidzkiej Grupy GOPR wzięły udział 63 osoby o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności, w tym osoby niewidome, upośledzone umysłowo, poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz osoby pełnosprawne, dla których była to możliwość podniesienia kwalifikacji, a także konieczność wynikająca z wykonywanego zawodu. Głównym celem przedsięwzięcia było przeszkolenie w formie treningu osób niepełnosprawnych w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu bądź życiu, zlikwidowaniu barier, stresu oraz uświadomienie osobom niepełnosprawnym, iż mogą URATOWAĆ ŻYCIE.
Jednym z następnych uczestników był Grzegorz Główka zawodowo masażysta – umiarkowanie niedowidzący. Ma podobne odczucia i refleksje po trzydniowych warsztatach udzielania pomocy przedmedycznej. Powiedział:
"Bardzo wysoko oceniam zdobyte w czasie warsztatów umiejętności. Była koleżeńska atmosfera i fajna integracja. Teraz czuję się pewniej. Gdy zobaczę leżącego na ulicy, to nie zastanawiam się czy on może jest tylko pijany, ale wiem, że trzeba mu pomóc, bo może być zagrożone jego życie".

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 33-81-97-500, fax 33 81-97-665

            Zapraszamy do wzięcia udziału w planowanych warsztatach.