• Akcje Krwiodastwa
  • Szkolna Akcja Dziel się Uśmiechem
  • Mistrzostwa Polski w Szachach Bielsko Biała
  • Regularnie zbieramy pieniążki i żywność dla potrzebujących
  • Sztandar OR PCK Bielsko Biała
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nie samym oddawaniem krwi krwiodawca żyjeNie samym oddawaniem krwi krwiodawca żyje, oprócz życia rodzinnego, pracy zawodowej ma również różnorakie hobby, a jednym z nich jest wędkarstwo.

W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, na malowniczym akwenie nr 6 Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” w Kaniowie odbyły się Indywidualne Spławikowe Zawody Wędkarskie dla Krwiodawców z rejonu bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego. Impreza ta, zorganizowana przez lokalny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Bestwina, miała na celu nie tylko promowanie wędkarstwa, ale także uhonorowanie i integrację społeczności krwiodawców, którzy regularnie oddają krew, ratując tym samym życie wielu ludziom. Jak na zakończenie podkreślili wójt, Grzegorz Boboń i prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego, Roman Sas, użyczenie akwenów wędkarskich Stowarzyszenia dla organizacji takich zawodów to forma podziękowania za dar serca, za ratowanie ludzkich żyć, za dzielenie sią cząstką siebie z innymi przez krwiodawców. Zdjęcia https://photos.app.goo.gl/zanbtHeXnbyAPuK67

Zawody rozpoczęły się o godzinie 7:00 rano zapisami i losowaniem stanowisk. Prezes Klubu HDK PCK, Jerzy Zużałek wraz z komisją sędziowską i pozostałymi osobami zaangażowanymi w przygotowanie zawodów przywitał wszystkich uczestników przybyłych z Suchej Beskidzkiej, Zawoi, Łękawicy, Jaworza, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej i gminy Bestwina, przypomniał zasady rywalizacji i życzył udanych połowów. Poinformował, że zgodnie z tradycją każdy z zawodników otrzyma nagrodę rzeczową i zaprosił po zawodach na posiłek.

Pogoda dopisała - poranek był ciepły i słoneczny, co dodatkowo zachęcało do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Każdy uczestnik miał do dyspozycji swoje miejsce oraz limit czterech godzin (7.45 – 11.45) na złowienie jak największej ilości ryb metodą spławikową. Rywalizacja była zacięta, ale prowadzona w duchu fair play. Na brzegu można było zobaczyć zarówno doświadczonych wędkarzy, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę z wędkarstwem.

W niektórych miejscach stanowiska rozlokowane były blisko siebie, uczestnicy mieli więc okazję wymieniać się doświadczeniami i opowieściami o swoich największych zdobyczach. Atmosfera była bardzo przyjazna i integracyjna, co podkreślało społeczny charakter wydarzenia.

Po syrenie kończącej wędkowanie komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb, które z powrotem trafiały do wody. Okazało się, że gospodarze nie byli gościnni. Ich atutem na pewno była znajomość akwenu, ponieważ wszyscy są członkami Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”. Najlepszy wynik osiągnął Janusz Niemiec, który złowił łącznie 9,26 kg ryb, w tym kilka karpi. Drugie miejsce zajął Józef Łuczkowski - 6,81 kg, w tym pięknego karpia o wadze ponad 3,5 kg, dzięki któremu odebrał statuetkę za złowienie największej ryby – Big Fisha, a trzecie miejsce przypadło Kazimierzowi Łątce, który złowił 3,88 kg ryb.

Bardzo dobry wynik zanotował również najlepszy zawodnik spoza gminy Bestwina, Stanisław Juraszek, reprezentujący Klub HDK PCK z Łękawicy – 3,59 kg. W jego siatce były piękne leszcze i sporo drobnicy. Również kolega pana Stanisława z Łękawicy, Kazimierz Pawlus popisał się znakomitymi umiejętnościami – położył na wagę 2,1 kg drobnicy.

Adam Jędrzejko z Klubu HDK PCK przy Nemak Poland Sp. z o.o. złowił 1,8 kg, Wojciech Fluder (Zawoja) 1,17 kg, a Dariusz Krzuś (Nemak) – 1,08 kg. Ogółem 16 wędkarzom udało się złowić chociaż jedną rybę.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się tuż po ogłoszeniu wyników. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym profesjonalne zestawy wędkarskie oraz zanęty i przynęty znanej na całym świecie firmy Massive Baits.

Indywidualne Spławikowe Zawody Wędkarskie dla Krwiodawców zakończyły się wspólnym posiłkiem, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli raz jeszcze powspominać chwile spędzone nad wodą. Impreza ta okazała się nie tylko świetną okazją do rywalizacji i zabawy, ale także do promowania idei krwiodawstwa oraz integracji społeczności krwiodawców.

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję zawodów we wrześniu tego roku, ale już jako zawody, w których będzie można łowić dowolną metodą oraz w przyszłym roku w czerwcu, w takiej samej formule, jak te obecne, mając nadzieję, że przyciągną one jeszcze większą liczbę uczestników i staną się stałym punktem w kalendarzu wydarzeń lokalnych. Zawody te pokazały, że wspólne pasje mogą łączyć ludzi i promować ważne wartości, takie jak pomoc innym i aktywne spędzanie czasu na łonie natury.

Jerzy Zużałek, prezes Klubu HDK PCK złożył podziękowania sponsorom: Massive Baits, Bogmar S.C. Bogusław Hulboj Marcin Hulboj, Urzędowi Gminy Bestwina, Kontakt Simone oraz Stowarzyszeniu Wędkarskiemu „Kaniowski Karp Królewski” za użyczenie akwenu, przygotowanie stanowisk i udostępnienie miejsca na przygotowanie posiłku, a jego członkom: Januszowi Niemcowi, Arturowi Dorobiszowi, Tomaszowi Gibasowi, Jackowi Januszowi, Krzysztofowi Horodeńskiemu, Maciejowi Tycowi, Konradowi Rychcie, Łukaszowi Gielacie i Danielowi Ramzie za przygotowanie wspomnianego posiłku, stanowisk i pracę w komisji sędziowskiej, a wójtowi, Grzegorzowi Boboniowi i prezesowi, Romanowi Sasowi za obecności i uznanie, jakie wyrazili w stronę krwiodawców.